3D virtuálna prehliadka Matterport

Popis služby

3D virtuálna prehliadka Matterport je po profesionálnych realitných fotografiách jednoznačne najatraktívnejšia forma prezentácie nehnuteľností, ktorá sa stáva svetovým štandardom. Jej cena začína od 99€. Potenciálni kupujúci si nehnuteľnosť môžu pozrieť sami, a to v počítači  alebo vo svojom smartfóne, kedykoľvek a odkiaľkoľvek im to vyhovuje. Dokonca si nehnuteľnosť vedia pozrieť aj z viacerých perspektív a ich prehliadka nie je časovo obmedzená. Ušetria tak množstvo času sebe, ale hlavne maklérom a majiteľom. Je to takzvaná WIN-WIN situácia. Z fotografií sa niekedy nedá zistiť aká je dispozícia bytu a vďaka Matterport 3D prehliadke nadobudnú klienti presnú predstavu o danej nehnuteľnosti bez toho aby tam museli fyzicky ísť. Práve preto na osobnú prehliadku prídu len seriózni záujemcovia – často tí koneční. Zbavíte sa tak takzvaných realitných turistov.

Na tvorbu 3D virtuálnej prehliadky využívame technológiu od Americkej spoločnosti Matterport a ich kameru Matterport PRO2 s najvyšším rozlíšením. Vďaka laserovému zameriavaniu kamery počas skenovania nehnuteľnosti si viete vo virtuálnej prehliadke odmerať objekty a steny.

 

Ukážka virtuálnej prehliadky Matterport:

Koľko stojí virtuálna prehliadka Matterport?

Virtuálna prehliadka Matterport v Bratislave stojí iba 99€. Cena zahŕňa dopravu profesionála, skenovanie nehnuteľnosti do 100m2 a jej postprodukciu a hosting na 3 mesiace. Ak je nehnuteľnosť väčšia účtuje sa príplatok 50€ za ďalších 100m2.

 

Cena 3D virtuálnej prehliadky v Bratislave a okolí:

Nehnuteľnosť do 100m2 : 99€

Nehnuteľnosť do 200m2 : 149€

Nehnuteľnosť do 300m2 : 199€

Nehnuteľnosť do 400m2 : 249€

Hosting na 3 mesiace zadarmo. Potom sa účtuje 30€ na 6 mesiacov.

 

3D prehliadku vieme dodať už do 24 hodín od jej skenovania ako jednoduchý link, ktorý vložíte do Realsoftu alebo na vašu webstránku. Ak potrebujete vieme vám zadarmo dodať aj vyexportované fotografie a screenshotnutý pôdorys a 3D model. Tieto fotografie stačia na jednoduchú prezentáciu na realitných portáloch. Avšak klientom silno odporúčame dokúpiť si zľavnený balíček. Tento balíček obsahuje 3D virtuálnu prehliadku Matterport, profesionálne fotografie a 2D pôdorys a stojí iba 169€.

 

Matterport PRO2 kamera

Ako od vás dostanem 3D virtuálnu prehliadku Matterport?

Prehliadku vám pošleme cez email alebo Whatsapp ako link. Matterport má uložené všetky prehliadky na svojich serveroch. Preto sa prehliadka nedá stiahnuť do počítača a mať ju uloženú. Jedinou možnosťou je dokúpenie si extra služby s názvom Video prehliadka z Matterportu.

Video prehliadka z Matterportu stojí iba 80€ a je vytvorená pomocou originálnej prehliadky v ktorej sa spraví guided tour. Táto zautomatizovaná prehliadka sa následne nahrá screen recorderom a vo video editačnom softwari sa pridajú textové animácie, hudba, obrázky a branding. Túto video prehliadku vám už zašleme v .mp4 na Google Drive linku. Budete si ju vedieť uložiť navždy do svojho počítača a uploadnuť na svoj YouTube kanál.

 

Ukážka video prehliadky z Matterportu

Do tohto videa sme vložili aj profesionálne fotografie, virtuálnu rekonštrukciu a 2D pôdorys.

Do tohto videa sme vložili aj zábery z dronu, virtuálnu rekonštrukciu a 3D pôdorys.

 

Čo je to hosting?

Rovnako ako pri webových stránkach, tak aj 3D virtuálna prehliadka Matterport musí byť uložená na serveroch po celom svete aby bola vždy dostupná. Preto si Matterport účtuje mesačne za hosting prehliadok z ktorého veľmi profituje.  Ako poskytovatelia tejto služby hradíme hosting za prvé tri mesiace za vás. Do tejto doby sa väčšinou nehnuteľnosť stihne rezervovať. Ak potrebujete predĺžiť hosting cena na ďalších šesť mesiacov je 30€.

 

Koľko trvá naskenovanie bytu/domu?

Naskenovanie bytu alebo domu závisí od veľkosti nehnuteľnosti, počtu izieb ale najme od toho ako dobre bola nehnuteľnosť pripravená na skenovanie. Celý proces môže trvať od 30-90minút.

Najzásadnejší faktor je pripravenosť bytu. Za kvalitu našich virtuálnych prehliadok sme veľmi hrdí a veľmi si potrpíme aby nehnuteľnosť bola pripravená na skenovanie. Čo tým myslíme?

Na rozdiel od fotografií vo virtuálnej prehliadke uvidia klienti všetko. Preto je ideálne mať všetko schované. Hlavne nech je kúpeľňa a kuchynská linka čistá. Ľudia chcú vidieť priestor a potenciál miestnosti a nie zapratanú kúpeľňu šampónmi a krémami etc a cítiť sa ako v drogérii.  Schovajte všetky osobné veci a neporiadok ktorý by mohol klientov rušiť.

Na otázku od majiteľov: “Aj toto musím odpratať?” Odpovedzte: “Áno, čím čistejšie a menej zapratané tým sa to rýchlejšie predá. Toto veľké upratovanie stačí urobiť iba raz.”

Ak toho máte naozaj veľa nahádžte všetko do krabíc, dajte to do jednej izby a tú izbu naskenujeme ako poslednú. Od realitných maklérov očakávame aby svojich klientov dopredu informovali a poučili ako si majú upratať. Taktiež odporúčame maklérom navštíviť byt hodinu dopredu a skontrolovať či je všetko tak ako má byť.

Týmto zaručíme že skenovanie prebehne čo najrýchlejšie a bez stresu a výsledok bude ohromujúci. Taktiež fotograf nebude meškať na ďalšie fotenie a skenovanie.

 

Existuje aj alternatíva k Matterportu?

Ak je vaša nehnuteľnosť príliš veľká alebo plánujete mať prehliadku aktívnu dlhodobo máme pre vás aj alternatívu s názvom Cloudpano. Cloudpano je menej známa platforma na tvorbu virtuálnych prehliadok, ktorá je takisto ako 3D virtuálna prehliadka Matterport podporovaná na Realsofte a weboch ako Nehnutelnosti.sk. Avšak oproti Matterportu má množstvo výhod. Na vytvorenie prehliadky stačí nafotiť iba vybrané miestnosti pomocou 360 kamery. Tým pádom sa ušetrí množstvo času pri fotení. Cloudpano podporuje aj 360° zábery z dronu. Tieto zábery priblížia užívateľovi celý areál a okolie. Virtuálna prehliadka sa manuálne tvorí a môže sa hocikedy upravovať a dopĺňať novými zábermi. Pre náročných vieme aktivovať aj zberač kontaktov alebo video hovor priamo vo virtuálnej prehliadke. Medzi najväčšie výhody určite patrí aj zadarmo hosting takže môžte mať prehliadku na vašom webe ako dlho len chcete. Medzi nevýhody patrí ťažšie sa orientovanie v prehliadke a absencia pôdorysu a 3D modelu. Cloudpano prehliadka je vhodná pre hotely, reštaurácie, bary, školy, fitnes centrá, golfové ihriská, komerčné priestory, autosalóny a mnoho ďalších. Pre presnú cenovú ponuku nás prosím kontaktujte.

 

 

Ak ešte neviete, ako používať Matterport prehliadku pozrite si toto 3-minutové inštruktážne video.

D

Máte otázky?

Similar Properties